חזרה למעלה

מחסן היבואן  - מדיניות מחירים

כשמשווים מחירי מותגים מקוריים, והדגש הינו על מקוריים בלבד, מוצאים פערים של למעלה מ50% בין מחירי החנויות בקניונים לבין מחירי "מחסן היבואן". איך זה שבמחסן היבואן המחיר למותגים מקוריים נמוך כל כך?

הסיבות לכך רבות.

סיבה ראשית היא בעבודה ש"מחסן היבואן" הינו יבואן מקביל, המתמחה ביבוא פרללי המותר בחוק. "למחסן היבואן" מערך יבוא מקביל מלא בארצות הברית ובאירופה. המחסן, כיבואן מקביל חוקי, מזהה הזדמנויות בחו"ל, קונה סטוקים, מזהה מכירות חיסול ודרך משרדי המחסן בחו"ל מעמיס סחורות באופן שבועי שוטף ומעבירם לישראל.

כאן בישראל, על פי החוק, עוברת כל מכולה וכל קונטיינר בדיקה לזיהוי מקוריות. בדיקה זו מתבצעת בכל יבוא של מותגים. המשלוחים משוחררים מהמכס ועוברים ישירות למחסן היבואן ברחוב הירקון 61 בני ברק.


סיבות נוספות לפער העצום במחירים בהשוואה בין מחירי הרשתות לבין מחירי מחסן היבואן הנמוכים בלמעלה מ50%:

  ♦  שינויים בשער הדולר. מדיניות המחסן היא שכל שינוי בשער הדולר יעניק מיידית לך הצרכן מחיר נמוך יותר במחסן היבואן.

  ♦  עלויות תפעול. בניגוד לחנויות הרשתות בקניונים המשלמות הון עבור כל מטר, דמי שכירות גבוהים מאד ולעיתים אף אחוזים מהמכירות, מחסן היבואן הינו מקום צנוע, בלב בני ברק. בניין פשוט וישן ששוקם ושופץ לרווחת הלקוח. למעשה אין העמסה כלשהי של עלויות אלה על מחיר המוצר – לכן זול במחסן באופן שלא ניתן להשוואה.

  ♦  שינוי חוק. שינויי מיסוי/ שינוי וועדת טרכטנברג וכ"ו מביאים מיידית לירידת מחיר לצרכן במחסן.

  ♦  סטוקים. במצב בו נרכשת כמות גדולה מאד של פריטים ע"י מחסן היבואן, המחיר לפריט עבור הצרכן במחסן ירד.

  ♦  מועדון הלקוחות. כמקובל בארה"ב, כך גם במחסן היבואן. לקוחות המועדון מקבלים תמיד הטבה נוספת על המחיר הנמוך. כל שלעיתים גובה הפער עולה על 65% בין חנויות הקניונים לבין המחיר נטו במחסן היבואן.


אז כמה עולה חולצה במחסן היבואן? כמה עולה גי'נס? כמה עולה גאקט?

סביר מאד ששליש מכל מחיר שתמצא ברשתות. מחירי מחסן היבואן קרובים מאד למחירים אותם תוכל למצוא באינטרנט אל מול הרשתות בחו"ל (בעיקר המחירים המופיעים בsale). כלומר, אם תמצא מכופתרת, ג'ינס או טישרט במחיר הנקוב בדולרים בחו"ל ותכפיל בשער הדולר – תגיע קרוב מאד למחיר המוצע במחסן היבואן. תופתע מאד לגלות, שלרוב, ובעיקר אם הינך חבר מועדון – המחיר יהיה נמוך יותר במחסן היבואן.