חזרה למעלה
טיפים לקניית הלבשה תחתונהלהלבשה תחתונה, ולחזיות בפרט, יש מקום של כבוד בארון הבגדים. לא רק בזכות היותם אביזרי לבוש בעלי אופי אינטימי, אלא בגלל מה שהם מייצגים עבור הנשים: יופי טהור, נשי, ייחודי.
 
כאשר צריך לבחור איזו חזייה לקנות מתוך השפע המוצע למכירה בחנויות, עומדות בפני הנשים מספר רב של אופציות מבחינת הסגנון, העיצוב, הבד והדגמים. במאמר זה נציע מספר טיפים לבחירה נכונה של חזיות במידות שונות, כולל חזיות במידות גדולות.
 

לפני שנתחיל במספר טיפים לבחירת חזייה, ניתן הסבר קצר אודות מידות של חזיות. מידת חזייה מורכבת משני פרמטרים:
 
הפרמטר הראשון הוא היקף החזה, אותו אפשר למדוד באמצעות סרט מדידה, כאשר המספר אמור להיות דו ספרתי בקפיצות של 5 (החל מ-65). במידה וזה לא ההיקף שקיבלת, יש לעגל כלפי מעלה. הפרמטר השני הוא CUP (או "גביע"), המיוצג על ידי אותיות אנגליות מ-A עד G. פרמטר זה מודד את היקף החזייה בנקודה הרחבה ביותר שלה (בדרך כלל מדובר באזור הפטמה). כך, על פי שני הפרמטרים הללו, תוכלי לדעת מהי מידת החזייה שלך.
 
חזיות לחזה גדול מגיעות בדרך כלל החל ממידות D ומעלה. חשוב לציין שיש מידות ישראליות, אירופאיות, צרפתית ואמריקאיות. כמו כן יצרנים שונים נוטים לרשום מידות חזייה בצורות שונות לעתים, ולכן בכל פעם בה תרכשי חזייה תצטרכי למדוד את החזה שלך. מן הסתם, מי שרגילה לשים חזיות במידות גדולות, לא תצטרך ללבוש פתאום חזייה במידה קטנה, אך ייתכן שיהיו שינויים לכאן או לכאן.

הקליקי כאן לטבלה להמרת מידות >>>
 
 

דגשים לרכישת חזייה

רצוי לנוע מעט עם החזייה, להזיז את הידיים, למתוח את הכתפיות ולבדוק שהיא נוחה על הגב ובכתפיים ונותנת תחושה נעימה. כמו כן מוטב לרכוש אותן על הקרס האחרון, מאחר ועם הזמן החזייה נמתחת וכך תוכלי לנצל אותה לזמן רב.

שימי חולצה מעל החזייה, זאת על מנת לראות כיצד היא נראית ואיך היא משתלבת עם בגדים מעליה. האם התחושה נוחה או שמא את מרגישה מחנק? בצעי את ההתאמות הדרושות עד שתרגישי בנוח יחד עם שני פריטי הלבוש הללו יחד.

כל חזייה יכולה להחליף מספר תפקידים, ויש נשים שמחלקות את החזיות על פי התאמתן לאירועים, ליום יום וכן הלאה. כשאת בוחרת חזייה, החליטי איזו סוג חזייה זו וכך גם תחליטי כמה להשקיע בה מבחינה כספית.

מומלץ להתייעץ עם הנשים שעובדות במקום, הן לגבי האופן בו החזייה יושבת עליכן, והן לגבי סוג הבד והכביסה הדרושה. חזייה טובה, הן במידות גדולות והן במידות קטנות, יכולה להחזיק זמן רב אם רק יודעים כיצד לשמור עליה.

צבע החזיה והדגמים שעליה צריכים להיות תואמים לגוון עורך. ליצירת אשליה של חזה קטן יותר, בחרי בהדפסים / צורות קטנים; ליצירת אשליה של חזה גדול יותר - בחרי בדיוק את ההפך.

טיפים לתחזוקה

כדי לשמור על החזיה, הימנעי מלכבס או לייבש אותה במכונה ובמייבש כביסה (אחרת תיאלצי לקנות חדשה כל כמה חודשים). רצוי מאוד לכבס את החזיות ביד עם נוזל כביסה עדין (אפילו בסבון או בשמפו בהם את משתמשת במקלחת). לאחר רחיצת החזייה, יבשי אותה בצל על מגבת. היצע החזיות כיום הוא גדול ומגוון. בחרי בחזייה יפה בצבעים המתאימים והמחמיאים לך, והכי חשוב, בחרי בחזייה שאיתה תרגישי נוח.