חזרה למעלה

מהפכת הקניות הישראלית באינטרנט

קניית בגדים באינטרנט

ישראל עוברת מהפכה של ממש בתחום הקניות באינטרנט. מאתרים כמו צ'יינה ביי שהצליחו למתג את עצמם במהירות גדולה יחסית, המשך באתרים המובילים בעולם כגון איביי, אמזון ורשת עלי אקספרס וכלה באתרי המשלוחים והמזון, לצד אתרי הביגוד והאופנה שלא נשארים חייבים ונותנים פייט רציני משלהם.

בדרכנו לשגשוג כלכלי

בסוף 2014 ממשלת ישראל העניקה פטור מורחב ממכס על קניות באינטרנט, עד 500 דולר, ויש להניח שבעתיד יהיו הטבות נוספות בתחום. כל אלה ועוד גורמים למיליוני ישראלים לרכוש עוד ועוד בכל שנה, והמספרים רק עולים בהתמדה. אומנם אנחנו עדיין לא מתקרבים לטירוף הקניות המקוון המתרחש בארצות אחרות (סין, בריטניה, ארצות הברית), אבל אנחנו בהחלט בדרך לשם.

העולם הדיגיטלי ההולך ומתפתח בקצב מסחרר, מאפשר לרובנו חיים קלים יותר ואפשרות רכישת מוצרים דרך אתרי אינטרנט בלי לצאת מהבית. כ-40% מהקניות שמבצעים ישראלים באינטרנט מיועדים לרכישת בגדים והנעלה (כלכליסט, 5.10.14), והחשש שהיה קיים בעבר לגבי אבטחת הרכישות דרך אתרי אינטרנט, מתפוגג והולך הודות לטכנולוגיית הסייבר המתפתחת. אתרי הקניות של ימינו מאפשרים רכישה מוגנת הרבה יותר מבעבר, ופרטי כרטיסי האשראי מאובטחים לגמרי (בעיקר אם משתמשים בשירותי תשלום עקיפים, כגון פייפאל).

קניות בגדים באינטרנט הן חוויה נעימה ונוחה, מכיוון שאין צורך לצאת מהבית, לחפש חניה ולנסוע לקניונים או למרכזים מסחריים. הקנייה יכולה להתבצע בכל מקום בו יש חיבור לאינטרנט בכל זמן נתון, גם באמצע הלילה ומכל מכשיר אפשרי (מחשב שולחני, נייד, טאבלט וסמארטפון). מעבר לכך, הרגולציה על החנויות המקוונות משתנה לטובה, מה שמבטיח רכישה הוגנת ואמינה, נוהל מסודר של החזרות מוצרים, חוויית גלישה נוחה ועוד יתרונות רבים ההופכים את הקנייה באינטרנט למועדפת על אנשים רבים.

יתרונות ברכישת בגדים באינטרנט

מחירים אטרקטיביים ובקרה מלאה על הרכישות – אחד היתרונות הבולטים ברכישות בגדים באתרי אינטרנט הוא המחיר האטרקטיבי של הבגדים. המחירים באתרי האינטרנט לרוב זולים יותר באופן משמעותי לעומת רכישה בחנויות רגילות, מכיוון שהחברות המשווקות את מוצרים אלו, חוסכות עליות רבות של שכירות, תשלום ארנונה וחשמל, תשלום החזקת עובדים, כך הן למעשה יכולות להוזיל באופן משמעותי את מחירי הבגדים.

אפשרויות תשלום נוחות ביותר – לרוב חברות גובות תשלום באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות חשבון פייפאל, מה שמאפשר ללקוחות נוחות בלתי מתפשרת. מעבר לכך, חנויות אינטרנטיות רבות מציעות כיום גם אופציות תשלום נוספות לטובת אנשים שאינם מחזיקים כרטיס אשראי, כמו העברה בנקאית ואפשרות תשלום מזומן לשליח שמגיע לספק את המוצר. אפשרויות אלו פותחות גישה נוחה לרכישה עבור צרכנים רבים, שעד כה נמנע מהם האופציה של רכישת מוצרים באינטרנט.

מבצעים משתלמים – חנויות אינטרנטיות מציעות לרוב קטגוריה מיוחדת ובה ניתן למצוא מבצעים רבים של בגדים במחירים אטרקטיביים ולעיתים ניתן למצוא שם "מציאות רבות". כך מתאפשר לרבים מאתנו לקנות מותגים במחירים משתלמים במיוחד, כגון חולצות מותגים או ג'ינסים ואחרים.