חזרה למעלה

מה כדאי ללבוש לראיון עבודה?

 

הופעה חיצונית וסגנון לבוש

מה ללבוש לריאיון עבודה?שלחתם קורות חיים למשרת חלומותיכם. אתם בעלי ניסיון מתאים, התחום מרתק אתכם, גודל החבר'ה והמיקום תואם את רצונכם והתפקיד – הוא תפור עליכם כמו חליפה מחויטת. חולף יום או יומיים והשיחה המיוחלת מאחראית כוח האדם הגיעה. זומנת לראיון עבודה במשרדי החברה ועכשיו צריך להחליט, מה ללבוש?

כמובן שבראיון עבודה המטרה היא לבדוק את ניסיונכם ולתהות על אישיותכם, אך רבים מהמועמדים נוטים לשכוח שרושם ראשוני חיובי הוא הכרחי בראיון עבודה, לא פחות מניסיון. אם תגיעו בלבוש לא הולם או הופעה מרושלת ייתכן ואף אחד לא יתהה בכלל על אישיותכם הכובשת או היכולות האנליטיות המוכחות שלכם.

 

הנה 6 טיפים שיעזרו לכם להחליט מה ללבוש לראיון העבודה שלכם:

1. לכל משרה ומשרד יש קוד לבוש כללי – בבנקים המראה הוא בדרך כלל מחויט, בעוד בחברת הייטק נוהגים להתלבש גם בסגנון קז'ואל מוקפד. נסו להתאים את הבחירה שלכם בראיון העבודה לסגנון שמתאים לסביבת העבודה שאליה אתם מקווים להצטרף. אם אינכם מכירים את סגנון הלבוש במקום העבודה הנדרש נסו לברר עם חברים או אפילו בשיחת הטלפון הראשונית עם המגייסים שבחברה.

 

2. נוחות – אם הבגד שבחרתם לא נוח – החליפו אותו מיד. הדבר האחרון שתרצו להתעסק עמו בזמן שאתם עונים על סדרת שאלות היא המכנס הלוחץ או הנעליים הלא נכונות שנעלתם. אם בחרתם ללבוש שכבות או להעמיס עליכם מספר פריטים קחו בחשבון חוק אופנה פשוט - בדרך כלל פחות זה יותר.

 

3. שמרו על מראה מוקפד – רשימת פריטים שאין ללבוש לראיון עבודה: כפכפים, גופיות, מכנסיים קצרים, נעלי התעמלות, חולצות בלויות או מוכתמות. זה נכון שהבגד אינו מעיד על האדם, אך טעויות בבחירת הלבוש שלכם ביום הריאיון עלולות לגרום שבכלל לא יתייחסו אליכם ברצינות. הקפדה על נעליים מצוחצחות ובגדים מגוהצים משדרת הצלחה ובטחון עצמי.

 

4. מראה סולידי – בישראל, בניגוד לאירופה או ארה"ב, אין קוד לבוש רשמי ומזג האוויר אינו מתאים להופעה מחויטת מושלמת בדרך כלל. התוצאה היא שעטנז של לבוש רשמי וחצי רשמי. אם יש לכם ספק כיצד להגיע ביום הריאיון למשרד: בחרו בצבעים ניטרליים – מכנס כהה וחולצה בהירה בדרך כלל יעשו את העבודה. נסו להתאים חולצות מכופתרות בצבעים מתאימים, או חולצות פולו מגוהצות שתשדר ניקיון ועדכניות.

 

5. נגיעה אישית – לכל אחד מאתנו יש חגורה, שעון או צעיף שאין לאף אחד אחר. פריט לבוש אחד ובולט שיהפוך את ההופעה שלכם למעניינת ישאיר למראיין אתכם עמוק בתוך הזיכרון של המראיין שלכם. חשוב שלא תגזימו – זה לא הזמן לשלוף את שרשרת הזהב הענקית שקיבלתם בירושה מהסבא.

 

6. הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעטות על עצמכם היא אנרגיה חיובית וחיוך רחב. הקפידו על מראה מסודר, אסתטיקה וניקיון (שיער, זקן וציפורניים) אך זכרו תמיד – האישיות שלכם חשובה יותר מכל פריט לבוש שבחרתם.

למידע נוסף על חולצות מותגים